VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

Miło nam poinformować że Instytut Komunikacji Międzykulturowej i Studiów Interdyscyplinarnych SILK ROAD współfinansuje tegoroczną edycję festiwalu.

W Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej rokrocznie bierze udział ok. 200 uczestników z ponad 65 szkół, wyłanianych spośród 400 uczniów zgłaszanych przez szkoły i Domy Kultury z całej Polski. Wśród uczestników są m.in. reprezentanci Łodzi, Warszawy, Koszalina, Poznania, Lublina, Inowrocławia, Siedlec, Krakowa, Rzeszowa, Zamościa, Białegostoku, Kielc i wielu innych miast.

Otwarcie I Festiwalu w Filharmonii Łódzkiej poprzedzone zostało uroczystym spotkaniem Pani Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, Pana Marszałka Witolda Stępnia z Ambasadorem Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Alekseevem. W spotkaniu uczestniczyli rownież prof. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego i Andrey Potiomkin – Dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.

Swoim charakterem Festiwal doskonale wpisuje się w wielokulturowe tradycje regionu i Łodzi – Miasta Czterech Kultur, a nawet uznany został w środowisku za kolejny krok na drodze do ich pogłębiania. Zapraszamy do Łodzi – miasta otwartego na inne kultury, otwartego na działanie na rzecz młodzieży. Zapraszamy uczniów do uczestnictwa w Festiwalu, a publiczność na wspaniałe spotkanie z rosyjską piosenką – od tradycji do współczesności – w wykonaniu młodych artystów!